Blog > Komentarze do wpisu

Ul. Kuźnicza zostanie przebudowana

Etap pierwszy przewiduje przebudowę odcinków od Wita Stwosza do Kotlarskiej oraz od Uniwersyteckiej do placu Uniwersyteckiego wraz z placem.

11 grudnia na ulicy Kuźniczej pojawią pierwsze zmiany w organizacji ruchu kołowego związane z rozpoczęciem przebudowy traktu.
Przejazd na odcinku od Kotlarskiej do Uniwersyteckiej zostanie utrzymany. Wdrażanie organizacji ruchu zastępczego uwzględniającego całkowite zamknięcie wspomnianych odcinków rozpocznie się w nocy z 10 na 11 grudnia, tak aby wykonawca prac od 13 grudnia mógł rozpocząć roboty drogowe.
Po przygotowaniu frontu robót - demontaż nawierzchni i roboty ziemne - do wykonania ratowniczych badań archeologicznych przystąpią ekipy specjalistów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Bickhardt Bau, koszt przebudowy Kuźniczej wyniesie prawie 18,4 mln. zł., inwestycja potrwa 18 miesięcy i powinna zakończyć się do końca pierwszej połowy 2012 r. Roboty sfinansuje sam wykonawca. Miasto zapłaci firmie dopiero po zakończeniu prac.

Po przebudowie ulica Kuźnicza stanie się deptakiem wyłączonym z ruchu kołowego. Przejazd przez ulicę Kuźniczą możliwy będzie wyłącznie przecznicami, a więc Kotlarską, Nożowniczą i Uniwersytecką. 

Plac Uniwersytecki po przebudowie również stanie się deptakiem wyłączonym z ruchu kołowego, poza połączeniem z ul. Grodzką. Ruch kołowy dopuszczony będzie również na odcinku od skrzyżowania z ww łącznikiem do ul. Szewskiej. Na odcinku wyłączonym z ruchu jezdnia będzie miała nawierzchnię z kostki kamiennej.

Ulice Kotlarska, Nożownicza i Uniwersytecka pozostaną ulicami jednokierunkowymi. Ruch na ulicy Kotlarskiej ruch będzie odbywał się od ul. Szewskiej do ul. Więziennej. Szerokość jezdni zaprojektowano 6m.

Ruch na ulicy Nożowniczej będzie odbywał się od ul. Więziennej do ul. Szewskiej. Szerokość jezdni zaprojektowano na 5,50m.

Ruch na ulicy Uniwersyteckiej będzie odbywał się od ul. Szewskiej do ul. Więziennej. Szerokość jezdni na odcinku od ul. Szewskiej do ul. Kuźniczej - 5,50m, a od ul. Kuźniczej do ul. Więziennej – 6,0m

Jak tłumaczy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta: Głównym celem przebudowy jest utworzenie reprezentacyjnego deptaka od Rynku do pl. Uniwersyteckiego, tworzącego spójną całość z resztą odrestaurowanej starówki. 
Projekt zakłada pozostawienie istniejącej zieleni we wnętrzu ul. Kuźniczej między ul. Kotlarską a ul. Nożowniczą. Utworzone zostaną elementy małej architektury w postaci okrągłych siedzisk i klombów powiązanych z istniejącymi drzewami i krzewami. Elementy małej architektury oraz zieleni zostaną podświetlone lampami wyposażonymi w ruchome, kierunkowe źródła światła. Ze względu na akademicki charakter miejsca, projekt przebudowy ul Kuźniczej i pl. Uniwersyteckiego przedstawia propozycję lokalizacji nowych parkingów rowerowych.

Źródło: tuwroclaw.com

 

 

czwartek, 30 grudnia 2010, neokumizmohal

Polecane wpisy

Komentarze
ipolisa
2012/07/10 15:14:56
Nareszcie Kuźnicza wygląda stylowo i atrakcyjne. Remont dawał w kość przechodzącym tam co dzień studentów, ale teraz tylko się cieszyć.