Blog > Komentarze do wpisu

Gabinety, miniszpital i hotel na Kępie Mieszczańskiej?

Przy ulicy Dmowskiego, na Kępie Mieszczańskiej, za dwa lata powstanie galeria medyczna.

Wrocław: Gabinety, miniszpital i hotel na Kępie Mieszczańskiej?

Tak będzie wyglądała galeria medyczna przy ulicy Dmowskiego na Kępie Mieszczańskiej (© wizualizacja inwestora)

- Takiego miejsca we Wrocławiu jeszcze nie ma i dlatego inwestor zdecydował się na budowę - powiedział nam Michał Szczepaniak z biura nieruchomości Jot-Be, które zajmuje się sprzedażą lokali w budynku.

Za projektem stoi przedsiębiorstwo Inter System. Inwestor chce, aby w budynku znalazły się gabinety medyczne różnych specjalizacji. Chodzi o to, by nic się nie dublowało. Wszystko dlatego, aby pacjent mógł załatwić jak najwięcej spraw w jednym miejscu. Podobnie będzie, jeśli chodzi o sklepy ze sprzętem medycznym.

W budynku powstanie również miniszpital (choć możliwe, że będzie ich kilka), który ma mieć kilka łóżek. Zaplanowano,

że w jednej sali będzie jedno lub dwa. Najpewniej jednak szpitale nie będą przeznaczone np. dla osób chorych na zapalenie płuc. Będą raczej nastawione na działalność komercyjną, dla przykładu na operacje plastyczne.

Oprócz gabinetów lekarskich i szpitali w galerii znajdzie się również miejsce dla hotelu. Jaki będzie miał standard i kto zostanie operatorem? Tego jeszcze nie ustalono. Ale najprawdopodobniej hotel będzie czterogwiazdkowy. Na parterze planowana jest również elegancka restauracja.

Dlaczego inwestor wybrał akurat Kępę Mieszczańską? Z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że to centrum miasta, a po wtóre - we Wrocławiu jest niewiele działek, na których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na budowę szpitala.

Prace ruszą na wiosnę przyszłego roku, a budowa powinna potrwać półtora roku. Czy takie miejsca są popularne w Europie?
- Spotykam się z takim pomysłem po raz pierwszy - mówi Marek Moszczyński, szef przychodni Dolmed.
- Co oczywiście nie oznacza, że takich miejsc nie ma. Moim zdaniem trudno jednak mówić o popularności.
Moszczyński podkreśla, że galeria medyczna odniesie sukces pod warunkiem, że świadczenia będą na rozsądnym poziomie cenowym. Tak, by z gabinetów i usług specjalistów nie korzystali wyłącznie majętni wrocławianie.

Źródło: Gazeta Wrocławska

 

wtorek, 04 stycznia 2011, neokumizmohal

Polecane wpisy

Komentarze
2014/11/09 11:12:46
Szczerze, dla mnie jest to jedna z ciekawszych i bardziej przemyślanych inwestycji deweloperskich od jakiegoś czasu. Wiem że nie wszystkim taka zabudowa przypada do gustu, ale sam fakt jej położenia robi spore wrażenie, podobnie jak cena - dodajmy.