Tagi
wtorek, 06 maja 2008

Już od kilku dni wiadomo że nadzieje na przeobrażenie największej łąki w południowej części wrocławia w polski manhattan pozostaną tylko nadziejami. Hiszpański Grupo Prasa - właściciel działki pomiędzy przyszłym Sky Tower i Hotelem Wrocław zdecydował że zamiast kilku wysokościowców postawi tam wielofunkcyjny kompleks o niskiej wysokości. Powod?? Podobno chodzi o cień - bez komentarza.

Z pierwotnych planów podobno nie pozostało nic. A nowe wizualizacje które nie są jeszcze ostatecznym projektem a tylko przedstawieniem koncepcji są mocno rozczarowujące. Moim zdaniem działka o takim potencjale leżąca tak blisko centrum powinna zostać zagospodarowana z większym rozmachem. Puki co wygląda to tak jakby Grupo Prasa na gwałt chciała zmienić koncepcję i przygotowuję nową na kolanie. A czasu nie pozostało już wiele bo na postawienie szkieletu budowli inwestor ma około 2,5 roku.

Stara koncepcja która moim zdaniem jest o wiele ciekawsza i spojniejsza:

widok z przyszłego sky tower

widok z galeriowca

widok z lotu ptaka w kierunku południowym

 

A oto nowa koncepcja:

 

Po cichu mam nadzieję że ostateczna koncepcja zostanie jeszcze skorygowana. Nawet jeżeli nie wystrzeli w górę to przynajmniej zostanie poprawiona kompozycyjnie. A zdanie że ta nowa koncepcja jest zła kompozycyjnie mam nie tylko ja.

Zródło: wieżowce i gazeta.pl

10:27, neokumizmohal , Nowe budynki
Link Komentarze (1) »
W tym blogu najbardziej będę przyglądał się inwestycjom budowlanym (biurowce, hotele, apartamentowce, wysokościowce itp) i infrastrukturalnym (nowe drogi i obwodnice, remonty drog, linie kolejowe i tramwajowe) we Wrocławiu. Mniej architekturą i rozplanowaniem przestrzeni. W gruncie rzeczy to wszytko i tak moim zdaniem mieści się w szeroko pojętych terminach - architektura i infrastruktura. Enjoy!
09:49, neokumizmohal
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 kwietnia 2008
Ninejszy tekst powstał z myślą o sprawdzeniu ustawień i wyglądu wpisu na blogu. Niniejszym jest on jedynie tekstem pozwalającym autorowi w praktyce spojrzeć z boku na coś na co normalnie patrzy od tyłu i jakby nie było nie jest to zbyt reprezentacyjna strona oglądania wpisu. Dzięki niniejszemu tekstowi prace mogą posunąć się do przodu.
17:43, neokumizmohal
Link Dodaj komentarz »
1 ... 26 , 27 , 28 , 29